Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Güneydoğu Anadolu Turu / 3 Gece 4 Gün / İstanbul Kalkışlı

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Tur Hareket Tarihleri:
02, 16, 30 Temmuz

Tur Fiyatları

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  02.07.2024Müsait7.000,00 TL11.000,00 TL7.000,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  2 - 6 Yaş 3.500,00 TL
  6 - 12 Yaş 7.000,00 TL
  Taksitler »
  16.07.2024Müsait7.000,00 TL11.000,00 TL7.000,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  2 - 6 Yaş 3.500,00 TL
  6 - 12 Yaş 7.000,00 TL
  Taksitler »
  30.07.2024Müsait7.000,00 TL11.000,00 TL7.000,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  2 - 6 Yaş 3.500,00 TL
  6 - 12 Yaş 7.000,00 TL
  Taksitler »

Tur Programı

 • 1. Gün
  Araç hareket saatleri

  13.00 Beylikdüzü Migros Önü
  13.15 Avcılar Otobüs Durakları
  14.00 İncirli Dilek Pastahanesi Önü
  14.30 Mecidiyeköy İETT Durakları
  15.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
  15.10 Bostancı Köprüsü Ankara Yönü
  15.20 Kartal Köprüsü Ankara Yönü
  15.30 Pendik Köprüsü Ankara Yönü
  15.40 Çayırova McDonald's
  16.00 Gebze Center Önü
  16:40 İzmit Halkevi
  17.25 Sakarya Otogar
  21.30 Ankara Armada AVM

 • 2. Gün
  Gaziantep - Antep Kalesi - Bakırcılar Çarşısı – Almacı Pazar - Tahmis Kahvesi Halfeti Tekne Turu – Şanlıurfa - Balıklı Göl - Aynzeliha Gölü - Tarihi Çarşılar

  Gece yolculuğumuzun ardından Gap Turumuz için vereceğimiz kahvaltı molası ile güne başlıyoruz. Gaziantep Kalesi ile turumuza devam ediyoruz. Kalenin ne zaman inşa edildiği bilinmemekle birlikte, Roma döneminde gözlem amaçlı kullanıldığı bilinmektedir. Kale; tarih boyunca birçok kez restore edilmiş ve son halini 2000'li yılların başında yapılan bir restorasyon ile almıştır. Daha sonra Sedefçiler, Baharatçılar, Sebze Hali, Tarihi Paşa Hanı, Tahtani Camii, Uzun Çarşı, Tarihi Gümrük Hanı, Zincirli Bedesten, Kunduracılar Çarşısı’nı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Burada Gaziantep`in en eski çarşısı olarak bilinen 250 yıllık Almacı Pazarını geziyoruz. Daha sonra Tahmis Kahvesi’ne ulaşıyoruz.

  1635-1638 yılları arasında Mevlevihane Tekkesi’ne gelir getirmesi amacıyla yapılan Tahmis Kahvesi’nde Menengiç Kahvesi içmek ve çarşılarda alışverişlerimizi gerçekleştirmek için serbest zaman veriyoruz. Bir sonraki durağımız Zeugma Müzesi olacaktır. Roma dilinde iki yakayı bir araya getiren anlamında isimlendirilen Zeugma Kenti’nin Birecik Barajı sularının altında kalmasının ardından, Romalı Generallerin villalarının taban mozaiklerin çıkartılıp sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ne hareket ediyoruz dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan müzede Dünyaca ünlü ‘’Çingene Kızı’’ mozaiğinin yanı sıra konusunu Yunan Mitolojisinden alan mozaikleri geziyoruz, ardından Gaziantep’e veda ederek ülkemizin “Cittaslow” kentlerinden biri olan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Birecik Barajı İnşasından sonra bir kısmı baraj gölü altında kalan Halfeti’de dileyen misafirlerimiz ile bizi bekleyen teknemize binerek Halfeti Tekne Turuna başlıyoruz. (Ekstra) Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezinti sırasında yine büyük bir kısmı baraj gölü altında kalmış olan Kral Kızı Mağarası, Rumkale ve Bilesur Savaşan Köyü’nde Fırat suları altında kalan Camii ve Minaresini göreceğiz.

  Daha sonrasında ise Hz. İbrahim Peygamber’in doğduğu ve ateşe atıldığı, Hz. Eyüp Peygamber’in çile çektiği, Şuayip Peygamber’in ibadet ettiği Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz. İlk durak noktamız Balıklı Göl; İbrahim Peygamberin ateşe atıldığında düştüğü yerde oluşan Balıklı Göl (Halil-Ür Rahman) ve Nemrut’un kızı Zeliha’nın gözyaşlarından oluştuğu söylenen Aynzeliha Gölü’nü görüyoruz ve ardından Urfa’ya özgü ürünler alabilmeniz için Urfa’nın otantik çarşılarına geçiyoruz. Akabinde Urfa’da ki otelimize doğru hareket ediyoruz.

   Dileyen misafirlerimizle yöresel akşam yemeği alabileceğimiz eğlenebileceğimiz ve bölge kültürünü yakinen tanıyabileceğimiz sıra gecesine katılabilirler. (Ekstra)

  Önemli: Şanlıurfa otel konaklamamız oda kahvaltıdır. Akşam yemeği için dileyen misafirlerimiz yemekli sıra gecesi programına dahil olabilirler. (Ekstra)

  Kahvaltı: Gaziantep’te alınacaktır. (Serbest Zamanda Alınacaktır)

  Öğle Yemeği: Halfeti’de alınacaktır. (Ekstra)

  Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde alınacaktır. (Ekstra)

  Konaklama Oteli: Şanlıurfa Otelleri

   

 • 3. Gün
  Harran - Harran Üniversitesi - Ulu Camii - Konik Kubbeli Evler - Göbeklitepe – Eski Mardin - Mardin Ulu Camii - Abbaralar - Tarihi Ptt Binası (Şahtana Konağı) - Şehidiye Camii Medresesi - Mezopotamya Ovası

   3. Günümüzde otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak,

  “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık bir geçmişe sahip Harran’a hareket ediyoruz.

  Dünya üzerinde sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleri ile koruma altına alınan Harran da; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Harran Höyüğü, Kale, Kervansaray ve Geleneksel Konik Evlerini görüp bu evlerden bir tanesini ziyaret ediyoruz ziyaretimiz sırasında yöresel kıyafetler giyerek fotoğraflar çekilebiliyoruz. Harran gezimiz sonrasında Göbeklitepe’ye doğru hareket edip Anadolu ve Dünya uygarlık tarihinin ilk tapınaklarına ev sahipliği yapan, Unesco Dünya Kültür Miras Listesindeki Göbeklitepe Höyüğü’ne varıyoruz. Tarihi 12 bin yıl önceye dayanan Göbeklitepe, geçtiğimiz yıllarda National Geographic dergisinin tüm dünyada “Dinin Doğduğu Yer” sloganıyla kapak yapılmıştır. Neolitik çağın Hac Merkezi kabul edilen Göbeklitepe hakkında rehberimizden tarihi bilgiler aldıktan sonra Şanlıurfa gezimizi tamamlayıp, Mardin’e doğru hareket ediyoruz. Mardin’i gezmeye Cumhuriyet meydanı ile başlıyoruz. Mardin Protestan Kilisesi, Latifiye Camii, Sokulbar (İnekler Çarşısı), Bakırcılar Çarşısını göreceğiz. Yürüyüşümüz sırasında Artuklu Döneminin mimari örneklerinden olan Mardin Ulu Camii’yi geziyoruz burada da rehberimizden alacağımız tarihi bilgiler ardından sokakları birbirine bağlayan küçük tünellerin yani Abbaraların altından geçerek bir dönem PTT Binası olarak kullanılmış ve bu şekilde tanınan, eski bir Ermeni Konağı olan Şahtana Konağı’nı görüyoruz. Ardından 13. Yüzyılın başlarında Artuklu Sultanı Melik Nasreddin Artuk Aslan tarafından yaptırılan Şehidiye Camii’ni görerek Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı içebilmek ve muhteşem fotoğraflar çekebilmek için kısa bir mola verip ardından Mardin’in meşhur kahve ve kuruyemiş alışverişlerimizi gerçekleştirip otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

  Öğle Yemeği: Urfa’da alınacaktır. (Ekstra)

  Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Tur ücretine dahildir)

  Konaklama Oteli: Mardin

 • 4. Gün
  Dara Antik Kenti – Beyazsu – Midyat - Midyat Konukevi - Telkari Atölyesi - Deyrulzafaran Manastırı - Kasımiye Medresesi - Kırklar (Mor Behnam Kilisesi) - Şahkulu Bey Konağı

   Mezopotamya’nın en önemli yerleşkelerinden biri olan Dara Antik Kenti ve Beyazsu gezimizi gerçekleştiriyoruz. (Ekstra) Mardin’in 30 km güneydoğusunda, Oğuz Köyü’nde yer alan Dara Antik Kenti Kaya içine oyulan yapılardan ve geniş bir alandan oluşmaktadır. Dara Antik Kenti gezimizin ardından Midyat’ın güneyinde kalan ve tepelerin eteğinden kaynağını alan Beyazsu’ya hareket ediyoruz. Mardin’in kurak ve ağaçsız coğrafyasında, serin ve berrak suyu, ağaçları ve yeşilliği ile Beyazsu’da kısa bir çay kahve molası veriyoruz.

  Dara Antik Kenti ve Beyazsu gezimizin ardından dinlerin ve dillerin buluşma noktası Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat’ta Sıla, Hercai, Ah Bir Bulut Olsam gibi dizilerin çekildiği Midyat Konukevi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Birbirinden harika fotoğraflar çekebileceğiniz Konukevi ziyaretimiz sonrasında Süryani ustalar tarafından yıllar boyunca geliştirilmiş ve bir kültür halini almış Telkâri sanatının örneklerini görüp satın alabileceğimiz telkâri atölyesini ziyaret edip, alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından tekrar Mardin’e dönüp önce Deyrul Zafaran Manastırı’nı daha sonrasında ise sırasıyla Kasımiye Medresesi, Kırklar (Mor Behnam) Kilisesi, Zinciriye Medresesi, ve son olarak eski bir Ermeni Konağı olan Şahkulu Bey Konağını geziyor.Diyarbakır gezimiz için harekete geçiyoruz ve On Gözlü Köprüye varıyoruz. Hıdırellez zamanı yöre halkı dileklerinin kabulü için bir kağıda dileklerini yazıp bu köprüden Dicle Nehri’ne atarlarmış. Buradaki fotoğraf molamızın ardından 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcu, Urfa Kapı ve Mardin Kapıyı panoramik olarak görüyoruz. Ardından “Yaş otuz beş, yolun yarısı eder” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı Şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi'ni ziyaret ediyoruz, bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini göreceksiniz. Burada vereceğimiz kısa molamızın ardından Anadolu’nun ilk, İslam Alemi’nin 5. Harem-i Şerif’i olan Ulu Camii gezimizi gerçekleştirdikten sonra Diyarbakır’a veda ederek Adıyaman'a doğru olan yolcluğumuza başlıyoruz. Adıyaman'a doğru yolculuğumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz.

  Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

  Öğle Yemeği: Mardin’de alınacaktır. (Ekstra)

  Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Tur ücretine dahildir)

  Konaklama Oteli: Adıyaman Otelleri

 • 5. Gün
  Nemrut Dağı Güneş Doğuşu, Kral Antiochos Heykeli, Zeus Heykeli, Kartal Heykeli, Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüsü

  Gap Mezopotamya Turumuzun 5. gününde, dileyen misafirlerimizle birlikte (Ekstra) Nemrut Dağı turumuza doğru yola çıkıyoruz. Minibüslerimizle birlikte yaklaşık 30 dakika sürecek yürüyüş yolumuzun başlangıcına ulaşıyoruz. Biraz zorlu yürüyüşümüzün bitiminde, Altar'dan Kral Antiochos’un Anıt Mezarı’nı, Antiochos’un, Zeus’un, Apollon’un ve Herkül’ün Devasa Heykellerini gördükten sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Kommagene Kralı Mithridates, annesi İsias, kızkardeşi Antiochis ve yeğeni Aka’nın mezarlarının olduğu Karakuş Tümülüsü’nü ve Roma İmparatoru Septimius Severus’un karısı ve oğulları adına yaptırdığı, Cendere Köprüsü’nü gördükten sonra İstanbul'a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

  Dönüş Yolculuğumuz Kahramanmaraş-Göksun-Pınarbaşı-Kayseri-Ankara-Bolu-İstanbul Güzergahında Gerçekleşecektir.

  Kahvaltı: Otelde alınacaktır. (Tur ücretine dahildir)

  Öğle Yemeği: Diyarbakır’ da alınacaktır. (Ekstra)

  Akşam Yemeği: Dönüş yolunda tesislerde alınacaktır. (Ekstra)

  Konaklama Oteli: Bu akşam konaklamamız yoktur. Gece yolculuğu yapılacaktır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş Dönüş Ulaşım
 • 3 Gece Otel Konaklaması
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 2 Akşam Yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti
 • Mili park giriş ücretleri
 • Araç içi ikramlar
 • Belirtilen Çevre gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk sabah kahvaltısı
 • 1.Gün akşam yemeği
 • Öğle Yemekleri
 • Müze Ören Giriş ücretleri
 • Halfeti Tekne Turu 
 • Nemrut Minibüs ücretleri 
 • Şanlıurfa Sıra Gecesi 
 • Beyazsu
 • Dara Antik Kent

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar


Whatsapp Hemen Ara