Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

IŞIĞIN DOĞDUĞU TOPRAKLAR ÖZBEKİSTAN TURU

İPEK YOLU’NUN RÜYA ŞEHİRLERİ
5 gece 6 Gün
YEREL ÖZBEK RESTORANLARINDA 5 AKŞAM YEMEĞİ VE TÜM TURLAR DAHİ L
ÖZBEKİSTAN HAVA YOLLARI İLE

 

Kadim vaha şehirleri,birbirine komşu
camileri,medreseleri,kervansarayları ve türbeleri ile yaşayan bir tarihe yolculuk..

Orta Asya’nın en etkileyici mimarisine ev sahipliği yapan Özbekistan’da efsanevi şehirler Semerkant,Buhara ve Hiva’yı ziyaret edeceğiz.
 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Tur Hareket Tarihleri:
13, 27 Ekim • 10 Kasım

Tur Fiyatları

  TarihMüsaitlik 2 Kişi Kişi Başı 3 Kişi Kişi Başı 4 Kişi Kişi Başı1. ÇocukTaksitler
  13.10.2024Müsait1.099,00 €1.099,00 € -Taksitler »
  27.10.2024Müsait1.099,00 €1.099,00 € -Taksitler »
  10.11.2024Müsait1.099,00 €1.099,00 € -Taksitler »

Tur Programı

 • 1. Gün
  İSTANBUL – TAŞKENT

  Yerel saat ile 00:55’de Taşkent’e hareket .Yerel saat ile 07:40’da varış Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası kahvaltımızı almak üzere alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile hareket ediyoruz.Kahvaltı sonrası şehir turunda göreceğimiz yerler arasında,Emir Timur Meydanı,Barak Han Medresesi,Kaffal-i Şaşi Türbesi,Tilla Şeyh Camii bulunmaktadır.Sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığı’ında bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal nüshasını,Kökeldaş Medresesini,ünlü Taşkent Metrosunu ve meşhur Taşkent Çarşısını göreceğiz.Gezimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 2. Gün
  TAŞKENT-SEMERKANT

  Otelde alınacak erken kahvaltı sonrası özel aracımız ile Semerkant’a hareket.Varışımız sonrası şehir turumuz başlıyor.Şairler ve gezginlerin Doğu Masalı olarak anlattıkları kadim Semerkant şehri 14.yy’da güç ve zerafet sembolüydü.Dünyanın en eski şehirlerinden Semerkant üç büyük komutanın hükümranlık sürdüğü (Büyük İskender,Cengiz Han,Emir Timur) tek şehirdir.Sırasıyla göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında Guri Emir(Emir Timur),Registon Meydanı,Uluğbey Medresesi,Uluğbey Rasathanesi,Şirdar Medresesi,Tillakari Medresesi,Kökeldaş Medresesi,Şahı Zinde Türbesi bulunmaktadır.Gezimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama Semerkant’ta.

 • 3. Gün
  SEMERKANT-BUHARA

  Otelde alınacak erken kahvaltı sonrası özel aracımız ile Buhara’ya hareket.Varış sonrası İslam Rönesans’ının yaşandığı Türklerin Orta Çağ’daki üniversite kenti olan Buhara’da bize çok yakın hatıraların izlerini süreceğiz.Göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında,Hz. Emir Külal (ks),Hz. Şah-ı Nakşibend Muhammed Bahaüddin (ks) Türbe ve Külliyeleri,Lebi Havuz Camii,Yahudi Mahallesi,Poyi Kalon Kompleksi,İlk Türk İslam Devleti Karahanlı’ların yaptırmış olduğu Kalan Minaresi,Mir Arap Medresesi,Uluğbey Medresesi ve Çar Minar Medresesi bulunmaktadır.Geziler sonrası serbest zaman. Akşam yemeği sonrası konaklama Buhara’daki otelimizde.

 • 4. Gün
  BUHARA-HİVA

  Sabah kahvaltısının ardından Harezm’in kalbi Hiva şehrine hareket.Hiva’ya varış sonrası otelimize yerleşip serbest zaman veriyoruz.Rehberimizin belirleyeceği saatte Hiva’nın eşşiz mimari güzellikleri arasında Akşam yemeğimizi alacağız.Akşam yemeği sonrası bir zamanlar yorucu çöl seyahatlerinin eşsiz uğrak yeri olan Hiva sokaklarında masalsı bir gezintiye çıkıyoruz.Gezi sonrası konaklama Hiva’daki otelimizde.

 • 5. Gün
  HİVA

  Sabah kahvaltısının ardından Hiva şehir turumuz başlıyor. Göreceğimiz yerler arasında, Unesco Dünya mirası listesinde yer alan Ichan Kale ve Eski kale Kunya-Ark Cuma Camisi, İslam Hoca medresesi ve minaresi, Allah kulu Han Medresesi, Muhammed Emin han, Muhammed Rahim Han medresesi, Şirgazi Han Medresesi,Pehlivan Dervaze Kapısı,Taşkale Kervansarayı bulunmaktadır.Turumuz sonrası Hiva’nın masalsı çarşılarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Hiva’daki otelimizde.

 • 6. Gün
  HİVA - ÜRGENÇ - TAŞKENT - İSTANBUL

  Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Ürgenç Havalimanına hareket .Bilet ,Bagaj ve Pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının uçuşu ile 08:20 ‘de İstanbul’a hareket .Yerel saat ile 12:20 ‘da varış ve turumuzun sonu .Dünyanın herhangi bir yerinde tekrar görüşebilmek dileğiyle.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Özbekistan Havayolları ile İstanbul – Taşkent // Ürgenç – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı Vergileri,
 • Alan – otel – alan transferleri ve şehirler arası transferler,
 • Otellerde 5 Gece 6 Gün konaklama,
 • Sabah Kahvaltıları,Akşam Yemekleri
 • Panaromik Şehir Turu,
 • Araç içi kapalı su ikramı,
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı: (150 TL)
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 • Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet,
 • Yemeklerde alınan kapalı içecekler,
 • Şöför ve rehber bahşişleri (Şoför Günlük 2 USD, Rehber Günlük 3 USD)

Ek Bilgiler

Konaklama:

 

Taşkent - 4*Qusbegi Plaza vb.

Buhara - 4*Minfiza Hotel vb.

Semerkand - 4*Grand Sogdiana Hotel vb.

Hiva - Orient Star Hotel Hiva vb.

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar


Whatsapp Hemen Ara