Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

ÜÇ ÜLKE | KADİM HATIRALAR GEZİSİ KIRGIZİSTAN – KAZAKİSTAN – ÖZBEKİSTAN

Kadim vaha şehirleri,birbirine komşu camileri,medreseleri,kervansarayları ve türbeleri ile yaşayan bir tarihe yolculuk.. Tanrı Dağları’ndan,Anadolu İrfa’nın çıkış noktalarından bir tanesi olan Türkistan’a,Timur’un görkemli başkenti Semerkant’a,İpek Yolu’nun en işlek pazar yeri Buhara’ya,zamanın durduğu kent Khiva’ya şimdi Maveraünnehir zamanı… 2 Ala Archa Timur’un görkemli başkenti Semerkant’tan,İpek Yolu’nun en işlek pazar yeri Buhara’y....

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Tur Hareket Tarihleri:
19 Temmuz

Tur Fiyatları

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  19.07.2024Müsait2.932,00 €
  2.199,00 €
  500,00 €
  375,00 €
  --Taksitler »

Tur Programı

 • 1. Gün
  19 TEMMUZ İSTANBUL – BİŞKEK

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde siz değerli konuklarımız 14:15 de bulusma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK342 tarifeli seferi ile 18.55’de Bişkek’e hareket. Yerel saat ile 03.10’da varışın ardından bagaj alımı işlemlerimizin ardından özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Otele check-in işlemlerimizin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. 

 • 2. Gün
  BİŞKEK – ALA ARCHA MİLLİ PARKI

  Sabah kahvaltımızın ardından rehberinizle beraber Ulusal Ala-Archa Parkı gezisi için hareket. Tanrı Dağları’nda yüksek bir noktada bulunan Milli Park, doğal güzelliği ve biyolojik çeşitliliği ile dikkat çekiyor. Park ile aynı adı taşıyan Ala Archa Nehri vadinin içinden Bişkek’e doğru akar. Parkta öğle yemeğimizi aldıktan sonra, güzel bir doğa yürüyüşü bizi bekliyor. Daha sonra Bişkek’e dönüş. Bişkek’te yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.

 • 3. Gün
  BİŞKEK

  Sabah kahvaltımızın ardından Bişkek şehir turu için hareket ediyoruz. Kırgızistan'ın en büyük meydanı Ala Too, şehrin önemli yapıları Manas Anıtı, Başkanlık Sarayı, Devrim Anıtı, Lenin Anıtı, Eski Meydan, Parlamento Binası, Oak Park, Zafer Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası Oş Pazarı ve TZUM Çarşısı’nda serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde. 

 • 4. Gün
  BİŞKEK – ALMATI

  Sabah erken sabah kahvaltısının ardından "Korday" Kırgız-Kazak sınır noktasına hareket ediyoruz. Sınır formaliteleri sonrası Kazakistan’a giriyor ve eski başkent Almatiye doğru yola devam ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuk sonrası Almati’ye varışta öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra şehir turumuz başlıyor. İlk olarak Medeu yüksek Dağ Kompleksi ziyareti. Kazakistan’ın ünlü Kayak Merkezi Deniz seviyesinden 3200m yükseklikteki Şimbulak-Talgar’a füniküler ile çıkıyoruz. Daha sonra Panfilov Parkı, Zenkov Katedrali, Yeşil Bağımsızlık Anıtı, Cumhuriyet Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Devamında Kok Tobe tepelerine teleferik ile çıkıyoruz. Akşam yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra otelimize transfer ve geceleme.

 • 5. Gün
  ALAMATI – HUN ETNO KÖYÜ

  Sabah kahvaltımızın ardından Bugün Kazak kültürü ve yaşamına dair bilgiler edineceğimiz bir Etno-kültürel bir programımız var. Bu programda kazak yemeklerinin tadına bakıp kazak geleneklerini yakından tanıma fırsatı bulacağız. Arzu edenler yerel kıyafetler giyip fotoğraf çektirebilecekler. Gezi sonrası Alma Ata’ya dönüş. Geceleme otelimizde

 • 6. Gün
  ALAMATI – TÜRKİSTAN / PİR-İ TÜRKİSTAN HOCA AHMED YESEVİ

   Sabah erken saatte alacağımız kahvaltımızın ardından havaalanına transfer ve Türkistan’a uçuş.Varışımızı takiben otelimize transfer, odalara yerleşme ve ardından öğle yemeği. Bugün ilk olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan ve Timur Dönemi'nin en güzel yapılarından biri olan Hoca Ahmed Yesevi Türbesi’ni ziyaret edeceğiz (14. yüzyıl). Bu yüksek yapı, şu anda küçük bir müze, cami, büyük bir bronz kazan ve Yesevi ve ailesinin mezarlarının bulunduğu otuz odadan oluşmaktadır. Türbe ziyareti sonrası Hilvet Camii’ne gidiyoruz. Hilvet Camii -, tasavvuf büyüğü Hoca Ahmed Yesevi'nin adıyla ilişkilendirilir.Orta Asya'da (Türkistan) İslam üzerinde çok önemli bir etkisi olan Yesevi,efsaneye göre yeraltındaki Hilvet camisine inmiş ve yeryüzündeki ömrünün son yıllarını orada karanlıkta geçirmiştir. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra otelimizde geliyoruz.

 • 7. Gün
  TÜRKİSTAN – ÇİMKENT – TAŞKENT

  Sabah kahvaltımızın ardından odaları boşaltıyor ve aracımız ile Çimkent’e hareket ediyoruz. (232 Km) Yol üzerinde Arslan Bab Türbesini ziyaret edeceğiz. Bir mistik olan Arslan Bab'ın Hoca Ahmed Yesevi'nin akıl hocası olduğu biliniyor Burası 14. yüzyıldan kalma etkileyici bir yapıdır. İki kubbeli minare ile çerçevelenmiş ve Aristan Bab'ın halı örtülü türbesi girişin solundaki küçük bir odadadır. Oda sürekli olarak dua eden müminler ve hacılar ile doludur. Daha sonra Otrar Antik Kenti'ni gezeceğiz. Orta Asya'nın en eski kentlerinden biri ve tarihte önemli bir kültür ve ticaret merkezi olan ve Otrar, Farabi’nin doğduğu yerdir. Bu şehir aynı zamanda, büyük diplomatik ve askeri stratejik öneme sahipti. 2 bin yıl öncesine dayanan bir tarihi olan şehir ile ilgili bilgileri gezimiz sırasında öğreniyoruz. Otrar’dan sonra Shymkent’e hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi Shymkent’te alacağız. Sonrasında Özbekistan sınırına doğru hareket. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Özbekistan’a giriş ve Taşkent’e hareket. Varışta otele yerleşme akşam yemeği ve geceleme. 

 • 8. Gün
  TAŞKENT

  Sabah kahvaltımızın ardından Taşkent şehir turumuza başlıyoruz. 2200 yıllık bir geçmişe sahip bu kadim kentin önemli yerlerini göreceğimiz turumuzda; Barak Han Medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, Kukeldaş Medresesi, İstiklal Meydanı, Tilla Şeyh Camii, Opera Binası, Abul Kasım Medresesi göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Özbekistan Diyanet İşleri Başkanlığı'nda bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim'in orijinalini de gördükten sonra Mushafı'nın görülmesi Çarşı Pazarını (Chorsu Bazaar) ziyaret edip buradaki serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi alacağız. Geceleme otelimizde. 

 • 9. Gün
  TAŞKENT – ÜRGENÇ – KHİVA

  Sabah kahvaltımızın ardından havaalanına transfer ve Urgenҫ’e uҫuş. Urgenҫ’e varışta Hiva’ya transfer oluyor ve Özbekistan’ın bu masalsı şehrini gezmeye başlıyoruz. Hiva Surları, İç Han Kale, İsfendiyar Sarayı, Hüdayar Han Sarayı, Medrese Camisi, Cuma Camisi, Kuriniş Han, Muhammed Emin Han Medresesi, Rafanek Medresesi, Kalta Minare, İslam Hoca Minaresi ve Medresesi, Palvan-Kâri Külliyesi, Abdül Baba Külliyesi, Şay-ı Kalender Baba Türbesi, Muhammed Rahim Han Medresesi, Emir Tur Medresesi, Arap Han Medresesi, Pehlivan Mahmut Türbesi, Üç Evliya Türbesi, Kutluk Murat İnak Medresesi, Taşkale Kervansarayı,Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Allah Kulu Han Medresesi ve Kervansaray göreceğimiz yerler arasında… İpekyolu’nun tüm yollarının kesiştiği bir kavşak ve tam bir orata çağ kenti olan Hiva adeta bir zaman tüneline girmiş hissi uyandırıyor. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra geceleme otelimizde.

 • 10. Gün
  KHİVA – BUHARA

  Sabah kahvaltımızın ardından Tren Garı’na transfer. Sabah treniyle Buhara’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5,5 saat sürecek yolculuk sonrası Buhara’ya varışta şehir turumuzun ilk bölümünü gerçekleştiriyoruz. Tarihi ve kültürel dokusunu korumuş bu güzel şehirde yapacağımız gezide Buhara Emiri’nin Yazlık Sarayı, Çar-Minar Minaresi, İsmail Samani Türbesi, Eyyüb Peygamber Çeşmesi, Bolo Havuz Camisi,Şah-ı Nakşıbendi Hazretlerinin Türbesi,göreceğimiz yerler arasında bulunuyor.Buhara pazarında alışveriş iҫin serbest zaman sonrası akşam yemeği. Geceleme otelimizde 

 • 11. Gün
  BUHARA – SEMERKANT

  Sabah kahvaltımızın ardından Özbekistan’ın en eski şehirlerinden Buhara’yı keşfetmeye devam ediyoruz. Lebi Havuz, Magaki Attari Camisi, Uluğ Bey Medresesi, Poyi Kalon kompleksi, Kalan Minaresi, Mir Arap medresesi, Ark kalesi görülecek yerler arasında. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası hızlı tren ile Semerkand’a hareket. Yaklaşık 2 saat süren yolculuk sonrası Semerkand’a varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 

 • 12. Gün
  SEMERKANT

  Sabah kahvaltımızın ardından Semerkand gezimize başlıyoruz. İmam Buhari Hazretleri Türbesi ve Külliyesi Gur-i Emir (Timur Han türbesi), Registan Meydanında bulunan üç medrese: Uluğbey, Tilla Kari ve Şirdar Medreseleri, Uluğbey Rasathanesi, Şâh-ı Zinde görülecek yerler arasında. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

 • 13. Gün
  SEMERKANT – İSTANBUL 31 TEMMUZ

  Sabah erken kahvaltımızın ardından havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Türk hava yollarının TK375 nolu tarifeli seferi ile 09:00 da İstanbul’a hareket. 12:15’de varışımızın ardından turumuzun sonu. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ;

 Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Bişkek/Semerkant-İstanbul arası uçak bileti

 Havalimanı vergileri

Belirtilen otellerde 12 gece konaklama

Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri

 Alan-Otel-Alan transferleri

Tüm şehirlerarası transferler

Gezi ve müze giriş ücretleri

Hive-Buhara arası tren bileti  Taşkent- Urgenç arası uçak bıletı 

Almata-Türkmenistan arası uçak bileti Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ;

Seyahat sağlık ve vize sigortası
Öğle Yemekleri Yurtdışı Çıkış Harcı
Tüm otel ekstraları
Yemeklerde alınan kapalı içecekler 
 

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar


Whatsapp Hemen Ara