Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Orta Avrupa Turu 7 Gece 8 Gün Belgrad Budapeşte Prag Bratislava Viyana Sofya

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Tur Hareket Tarihleri:
25 Haziran • 23 Temmuz • 20 Ağustos • 17 Eylül

Tur Fiyatları

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  25.06.2024Müsait665,33 €
  499,00 €
  998,67 €
  749,00 €
  665,33 €
  499,00 €
  0 - 2 Yaş Ücretsiz
  2 - 12 Yaş 499,00 €
  Taksitler »
  23.07.2024Müsait665,33 €
  499,00 €
  665,33 €
  499,00 €
  -0 - 2 Yaş Ücretsiz
  2 - 12 Yaş 499,00 €
  Taksitler »
  20.08.2024Müsait665,33 €
  499,00 €
  665,33 €
  499,00 €
  -0 - 2 Yaş Ücretsiz
  2 - 12 Yaş 499,00 €
  Taksitler »
  17.09.2024Müsait665,33 €
  499,00 €
  665,33 €
  499,00 €
  -0 - 2 Yaş Ücretsiz
  2 - 12 Yaş 499,00 €
  Taksitler »

Tur Programı

 • 1. Gün
  İstanbul-Belgrad

  19:00: Kadıköy Evlendirma Dairesi Önünden

  19:30: Mecidiyeköy Polat Holding Binası önünden

  20:00: İncirli Ömür plaza Önünden Katılacak misafirlerimizi de alıp, Kapıkule sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Gümrük, pasaport ve sınır geçiş işlemlerimizi takiben Bulgaristan üzerinden Sırbistan'a ve Belgrad'a hareket. Geceleme otobüsümüzde.

 • 2. Gün
  Belgrad

  Belgrad'a varışımızla birlikte otobüsümüzle yapacağımız kısa turda; kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakıldığı iddia edilen ve NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuzun devamında otobüsümüzden inerek yapacağımız yürüyüş turunda da; Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerlerdir. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Burada rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir, caddedeki şık kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tuna ve Sava Nehirleri Tekne Gezisi turuna katılabilirsiniz(40Euro). Otobüsümüzde buluşma ve otele transfer. Geceleme otelimizde.

 • 3. Gün
  Belgrad-Budapeşte

  Sabah kahvaltımızın ardından Macaristan sınır geçişimizi takiben Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda; Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Opera, Parlamento, Zincirli Köprü, Mathias Kilisesi, Elizabeth Köprüsü görülecek önemli noktalardır. Rehberimizin bildireceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Sonrasında otelimize transfer, odalara yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tuna Nehri'nde Tekne Gezisi turuna katılabilirler(40 Euro). Kıyılarında Budapeşte’nin en önemli tarihi binalarının bulunduğu ve şehrin simgesi sayılan Tuna Nehri'nde 1 saatlik tekne gezisi sırasında ikram edilen içkinizin tadına bakarken en güzel fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Turun sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 • 4. Gün
  Budapeşte (Esztergom-Visegrad-Szentendre)

  Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Esztergom-Visegrad-Szentendre-Maria Valeria Köprüsü-Slovakya turuna katılabilirler(70 Euro). Turumuzda ilk ziyaret edeceğimiz nokta; Macaristan’ın ilk başkenti ve Roma Kilisesi'nin merkezi olan Esztergom olacak. Turumuz esnasında Macaristan’ın en büyük kilisesi ve başpiskoposluk merkezi olan Esztergom Bazilikası ziyaret ediyoruz. Aynı tepede bulunan ünlü Esztergom Kalesi şu anda Esztergom’un tarihini anlatan buluntular, freskler, haritalar, araç-gereçler ve silahların sergilendiği bir müzedir. Burada 16. ve 17.yy’lardaki Osmanlı hakimiyetinden kalma izleri de görmek mümkündür. Kale ve Bazilika’nın bulunduğu tepeden bakınca batı-doğu istikametinde akan Tuna nehri ve nehrin hemen karşısında yer alan Slovakya toprakları görülmektedir. Buradaki turumuzun bitiminde Visegrad'a doğru yola çıkıyoruz. Tuna Nehri'nin en güzel manzaralarından birini Visegrad tepesinden seyrediyoruz.Ardında sanatçılar kasabası olarak da bilinen; dar, dolambaçlı sokakları ve mimarisi ile tipik Akdeniz kasabası havasını yansıtan Szentendre'ye hareket. Günümüzde Szentendre, Tuna Bandı olarak adlandırılan yazlık bölgenin başlangıcı olarak Budapeştelilerin yazlık evlerinin olduğu kesimdir. Çok sayıda kilisenin bulunduğu kentte sokak kahvelerinde oturmak yada otantik dar sokaklarında yürüyüş yapmak çok keyiflidir. Macaristan'ın en çok turist çeken yerlerinden olan bölge bu nedenle alışveriş cenneti haline gelmiştir. Elişi örtüler, porselen ve cam eşyalar, şarap, oyuncak bebekler, folklorik kostümler ve ahşap hediyelikler satan onlarca dükkan vardır. Turumuzda öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Turun sonunda Budapeşte'ye ve otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Çigan Gecesi turuna katılabilirler(60 Euro). Çigan müziği eşliğinde folklorik dansların ve zaman zaman sizlerin de katılacağı şovların yapıldığı yöresel Macar restoranında geleneksel yemekler ve şarap ile eğlence dolu bir Macar gecesi yaşayacağız. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 • 5. Gün
  Budapeşte-(Bratislava)-Prag

  Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltı sonrası Prag’a hareket. Dileyen misafirlerimiz yolumuzun üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Bratislava turuna katılabilirler(40 Euro). Slovakya'nın başkentini tanıyacağımız turumuzda Bratislava'nın simgesi olan şehrin şaşırtan heykelleriyle fotoğraf çektirmeyi unutmuyoruz. Bratislava turuna katılmayan misafirlerimizi de bıraktığımız noktadan alıp Prag’a devam ediyoruz. Prag’a varışımızı takiben Prag şehir turumuzu gerçekleştiyoruz. Prag’ın en eski yerleşim alanlarından olan Mala Strana (Küçük Mahalle), dünyaca meşhur tarihi Charles Köprüsü, Eski Belediye Binasının bulunduğu Prag Merkez meydanı Stare Mesto, tüm dünya tarafından bir mühendislik harikası olarak kabul edilen ünlü Astronomi Saati görülecek önemli noktalardır. Şehir turunun bitiminde otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Vltava Nehri'nde Yemekli Tekne Gezisi turuna katılabilirler(60 Euro). Prag'ı ikiye bölen Vltava Nehri üzerindeki gezi boyunca, Ulusal Tiyatro, Charles Köprüsü, Prag Kalesi Manzarası'nı seyrederek, müzik eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Turun sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 

 • 6. Gün
  Prag - (Karlovy Vary)

  Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Karlovy Vary turuna katılabilirler(60 Euro). Biblo kent olarak anılan ve Prag'dan yaklaşık olarak 2 saatlik mesafede bulunan Karlovy Vary, 1358 yılında 4. Charles tarafından bulunan, dünyaca ünlü termal bölgedir. Şehre varışta yapıplacak panoramik şehir turumuzun sonrasında kişisel keşifleriniz ve alışveriş için verilecek serbest zamanın bitiminde Prag'a ve otelimize dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Folklorik Çek Gecesi turuna katılabilirler(70 Euro). Prag'ın değişik yerel restoranlarında, sizler için seçtiğimiz özel menüyü, canlı müzik ve değişik bir şov eşliğinde alacak ve gecenin geç saatlerine kadar eğleneceksiniz. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 • 7. Gün
  Prag - (Cesky Krumlov)-Viyana

  Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltı sonrası Viyana'ya hareket. Dileyen misafirlerimiz yolumuzun üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Cesky Krumlov turuna katılabilirler(35 Euro). Çek Cumhuriyeti’nin değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan bir kasabadır. Komünizmin en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Krumlov, 90’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov turuna katılmayan misafirlerimizi de bıraktığımız noktadan alıp Avusturya'ya ve başkent Viyana'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından yapacağımız şehir turunda; Opera Binası, Sanat Tarihi Müzesi, Parlamento Binası, Belediye Binası, Üniversite, Votiv Kilisesi, Maria Teresa Meydanı görülecek önemli noktalardır. Turun bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misfirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Grinzing turuna katılabilirler (45 Euro). Bir bağcılık köyü olan ve özellikle beyaz şarapları ile ün yapmış olan Grinzing Köyü şimdilerde otantik binaları ve tipik restoranları ile turistlerin uğrak yeri olmuştur. Viyana’nın 20 dk. kadar dışında olan Grinzing’de alınacak yemek sırasında akordeon ve keman eşliğinde eğlence unutulmaz bir Orta Avrupa gecesi yaşıyoruz. Turun sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 • 8. Gün
  Viyana-Novi Sad-Belgrad

  Sabah kahvaltımızın ardından ekonomik olarak Sırbistan'ın ekonomik açıdan en gelişmiş bölgesi olan Voyvodina özerk bölgesinin başkenti Novi Sad'a hareket ediyoruz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Turumuzun sonunda Belgrad’a ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 

 • 9. Gün
  Belgrad-Sofya-İstanbul

  Sabah kahvaltımız ardından Bulgaristan'a ve Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz. Sofya’ya varışın ardından yapacağımız şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca ulu önder M.Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak. Turumuzun ardından otobüsümüzde toplanma İstanbul’a hareket. Türkiye Cumhuriyeti'ne giriş yaptıktan sonra İstanbul'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Sabaha karşı İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Seyahate Dahil Olan Hizmetler 

İstanbul – Belgrad– Budapeşte - Prag - Viyana - Novi Sad - Belgrad -Sofya - İstanbul arası özel otobüs ile ulaşım.

 3* ve 4* otellerde Belgrad'da 2 gece, Budapeşte'de 2 gece, Prag'da 2 gece, Viyana'da 1 gece, olmak üzere toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama (yarı merkezi ya da uzak oteller)

 Panoramik Belgrad, Budapeşte, Prag, Viyana, Novi Sad ve Sofya şehir turları

 Profesyonel rehberlik hizmetleri  Zorunlu seyahat sigortası

 KDV dahildir

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler

 Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

 Programda ekstra olduğu belirtilen turlar

 Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

 Öğle ve akşam yemekleri  35 Euro Şehir Otel Konaklama Vergisi Rehber Tarafından Araçta Toplanacaktır

 Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

 Schengen vize ücreti(220 Euro)(Geçerli çok girişli Schengen veya yeşil pasaportu olan misafirlerimizin vize almasına gerek yoktur. Geçerli vizesi olan misafirlerimizin vizelerinin çok girişli olması hususuna dikkat etmeleri gerekmektedir)

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar


Whatsapp Hemen Ara